Zmage kadetov, mladincev in članov, pionirji tokrat neuspešni

logo2V tokratnem vikendu so prvi na parket stopili mlajši pionirji, ki so se odpravili na gostovanje v Cerklje na Gorenjskem na povratno tekmo Mini pokala SPAR. Medvoščani so tudi zavoljo odsotnosti nekaterih glavnih igralcev morali priznati premoč domačinom. Končni rezultat je bil 41:30.

Rezultati

Ekipa1/42/43/44/4Rezultat
Medvode U11159121046
Krvavec2355942

Sledila je tekma kadetov, ki so gostovali v Komendi. Fizično močnejši Medvoščani so kljub povprečni igri zmagali z rezultatom 36:70.

Kopac_AKopač A.: “Tekmo smo zaceli zbegano in se nismo držali navodil trenerja. V obrambi nismo zapirali nasprotnika v napadu pa nismo skakali  ko so nam nasprotniku postavili cono  smo metali  mete na katerih smo bili sicer sami ampak jih je bilo preveč glede na to da nam met ni stekel in smo se z trenerjem dogovorili drugače. Morali bi bistveno več prodirati in iskati vtekanja z nasprotne strani to bi pa vodilo v lahke koše in mogoče kakšno ukradeno žogo več .V obrambi nas je nasprotnik prebijal v sredino in dosegal prelahke koše ker zadnja linija ni pomagala ob  prebijanju. Na današnji tekmi smo zgrešili kar 25 polaganj kar je bistveno preveč za tako tekmo in moramo ta element igre bistveno izboljšati do naslednje tekme proti močnejši Iliriji .Čestital pa bi soigralcem in trenerju za zmago ter se zahvalil navijačem za podporo z tribun.”

Slapar_LSlapar L.: “Kljub temu, da smo veljali za velikega favorita smo v tekmo vstopili zelo zagrizeno in povedli z 11:1. Začetnemu naletu je sledil manjši padec v igri in domači so se približali na 14:7. Do polčasa smo si priigrali zajetnejšo prednost. V drugem polčasu je igra v obrambi padla, toda razlika se na srečo ni zmanjšala. Kljub temu, da to ni bila ravno najboljša tekma smo na koncu zmagali z več kot 30 točk razlike. Mislim, da je vsak igralec dal vse od sebe in da smo zasluženo zmagali.”

Rezultati

Medvode U171420191770
Komenda7615836

V nedeljo so starejši pionirji gostovali v Škofji Loki, kjer so se pomerili proti LTH Castings. Tekma je bila pomembna za obe ekipi, saj je zmaga pomenila napredovanje v 2. delu. Obe ekipi sta se skozi celotno tekmo borili in tudi povedli, vendar so Medvoščani v drugem polčasu zgrešili preveč lahkih košev in zmaga je ostala doma. Rezultat na semaforju je znašal 59:53.

Rezultati

Medvode U15172110553
LTH Castings181517959

Mladinci so se pomerili proti Lastovki, kot na prvi tekmi so bili tudi tokrat boljši nasprotnik in na koncu slavili z visokim rezultatom, 43:110.

Rezultati

Medvode U1928214021110
Lastovka Domžale1010121143

Zmagovito pa so sezono začeli tudi člani, ki so doma gostili Ajdovščino. Medvoščani so bili prepričljivi skozi celotno tekmo in na koncu je zmaga zaslužena doma, semafor je ob koncu kazal 74:52.