Vikend delno uspešen

DSC_0920Prvi so na igrišče stopili mlajši pionirji, ki so se v soboto, 8.9. pomerili proti ekipama LTH Castings in Jesenice. Mlajši pionirji so obe tekmi izgubili. LTH Castings je bil boljši z 34:17, Jesenice pa z 55:25.

Rezultati

Ekipa1/42/43/44/4Rezultat
Medvode U13504817
LTH Castings1288634

Rezultati

Ekipa1/42/43/44/4Rezultat
Jesenice1114161455
Medvode U13909725

Uro kasneje so za mlajšimi pionirji, na parket v Šenčurju stopili kadeti. Medvoščani so vodili od začetka, na to pa v zadnjih minutah 4. četrtine dovolili domačinom, da se približajo na 3 točke. Sledila je dobra obramba in zmaga je odšla v Medvode. Rezultat je bil 56:59 za Medvode.

Bergant_GBergant G.: “Tekmo smo začeli medlo. Nasprotna ekipa je v obrambi pritiskala čez celo igrišče, kar nas je zmedlo in posledično smo prejeli kar nekaj lahkih košev. V drugo četrtino smo stopili malo bolj zbrani. Kljub temu, da smo zgrešili kar nekaj zicerjev smo bili v obrambi zbrani in smo prestregli nekaj žog. Drugo polovico tekme smo začeli bolje. Tako smo se oddaljili za 10 točk. A v četrti četrtini smo zopet popustili in nasprotnik se nam je približal na 1 točko razlike. 2 minuti pred koncem smo zadeli nekaj odločilnih metov in zaradi dobre igre v obrambi, katero bi mogli prikazati skozi celotno srečanje, smo tekmo tudi dobili z 59:56. Zahvalil bi se vsem staršem, ki so nas prišli spodbujati in seveda soigralcem za spodbujanje in zmago.”

Kržič T.: “Že v prvi četrtini smo si priigrali prednost, katero nam je uspelo zadržati skozi celotno tekmo. V tretji četrtini je bila prednost že dvomestna a po nekaj slabih podajah in nesporazumih v obrambi se nam je nasprotnik zopet priključil in nam je bil ves čas za petami. Tekma je bila napeta do zadnje sekunde a uspelo nam je zdržati do konca. V napadu sicer nismo blesteli a smo se borili v obrambi ter s tem popravili napake, ki smo jih storili na drugi strani igrišča. Pokazali smo pravi ekipni duh in po zadnjem pisku sirene odšli zmagovito.”

Rezultati

Ekipa1/42/43/44/4Rezultat
Medvode U172114131159
Šenčur Gorenjska gradbena družba1712141356

V nedeljo sta bili na sporedu dve tekmi. Prvo so v domači dvorani odigrali starejši pionirji, ki so se pomerili na povratni tekmi proti Triglavu. Tokrat so prikazali drugačno igro kot v Kranju, skozi celotno tekmo so se borili, prikazali veliko lepih potez in bili odločni v obrambi. Končni rezultat je znašal 76:44 za Medvoščane.

Simenc_NŠimenc N.: “Najprej bom soigralcem in trenerju čestital za težko pričakovano tekmo. S to igro smo dokazali, da se je težko vrniti, ni pa nemogoče.

Začeli smo bolj zadržano in nasprotnik nas je takoj kaznoval s prvim košem po nekaj sekundah. Kljub dokaj dobri obrambi smo prvo četrtino izgubili s 16:18. Ker nobena ekipa ni popuščala je bilo v drugi četrtini videti bolj malo košev na obeh straneh. Tretjo četrtino smo začeli polni energije in upoštevajoč trenerjeva navodila smo že takoj povedli. To nam je dalo zagon in energijo, da smo se popolnoma razigrali na igrišču. Nasprotnika pa smo s tem tako presenetili, da se niso pobrali do konca. Zasluženo smo zmagali, saj smo prikazali tisto, kar trener zahteva od nas in za kar treniramo vsak dan. Vsi člani ekipo smo se enakovredno borili, vendar pa bom posebej izpostavil Žana Smoliča, saj je po enoletni poškodbi kolen vrnil na igrišče in danes ukradel in rešil ogromno žog. Bravo Žan.

Hvala soigralcem za borbenost. Hvala trenerju za potrpežljivost. Hvala navijačem, ki nam stojijo ob strani v dobrem in slabem.”

Berlic_ZBerlič Ž.: “Tekmo smo začeli z malo napakami in smo na koncu četrtine izgubljali za 2 piki. Drugo četrtino smo s presingom zmagali za 2 piki in ob koncu polčasa je bil rezultat izenačen. V tretji četrtini smo začeli delati razliko z dobro obrambo in smo ob koncu četrtine vodili za 12 pik. V zadnji četrtini smo še povečali razliko s presingom in na koncu tudi zasluženo zmagali. Čestitam fantom za dobro igro ter se zahvaljujem gledalcem za spodbudo.”

Rezultati

Ekipa1/42/43/44/4Rezultat
Triglav EGP18119644
Medvode U151613212676

Popoldan pa so se na gostovanje v Trbovlje odpravili mladinci. Obe ekipi sta tekmo začeli borbeno in rezultat je bil ob polčasu izenačen. V 3. četrtini so Medvoščani dobro odigrali v obrambi in domačinom dovolili le 8 točk, kar je na koncu zadoščalo za zmago z rezultatom 61:69.

Rezultati

Ekipa1/42/43/44/4Rezultat
Medvode U192414161569
Rudar211781561