Tekmovalni vikend 30.9. – 2.10.2016

cropped-logo1.pngTekmovalni vikend so odprli kadeti, ki so v petek gostovali v Ljubljani pri ekipi Ilirija. Tekmo so odprli neprepričljivo in zavoljo napak v prvem polčasu zaostajali že z 24 točkami. V tretji četrtini so se Medvoščani zbrali in četrtino dobili z 18:26.V zadnji četrtini je zmanjkalo moči in zmaga je ostala doma. Končni rezultat je bil 80:61.

V nedeljo so s tekmami pričeli mlajši pionirji, ki so se v domači ŠD Medvode, pomerili v tekmovanju Mini pokal SPAR proti ekipi Krvavec. Medvoščani so tekmo dobro začeli in ob polčasu vodili z 22:16. V drugem polčasu pa so domačini storili nekaj napak, ki so jih gostje iz Cerkelj na Gorenjskem dobro kaznovali in na koncu slavili z rezultatom 35:43.

Sledila je tekma U15, kjer so se starejši pionirji Medvod pomerili proti ekipi Jesenic. Domačini so prikazali drugačno igro od prejšnjih dveh kol in tokrat začeli pogumno ter z veliko željo. Prikazali so nekaj lepih potez in na koncu slavili z rezultatom 74:39.

lukic_vLukić V.: “Uvodne minute tekme smo začeli malo slabše z nekaj napakami a vseeno nasprotnik ni povedel. Že proti koncu prve četrtine pa smo zaigrali boljše, odpravili napake in povedli že s kar lepo prednostjo. Drugo četrtino smo še naprej držali presing in prednost se je le povečevala. Drugi polčas nismo popustili, še naprej višali prednost in povedli že z veliko prednostjo. Zadnjo četrtino pa je tempo igre malo padel, držali smo prednost in priložnost so dobili še tisti, ki niso igrali. Tekmo smo igrali dobro, zdržali smo fizično in kondicijsko čez celo tekmo in nismo imeli problemov z osebnimi napakami.”

Vracevic_NVračevič N.: “Menim, da smo danes zmagali tekmo z dobro obrambo in spodbujanjem. V samem začetku tekme smo zadevali koše predvsem na presingu, ko smo jim kradli sekunde in sekali podaje. Naredili smo si prednost 12 točk in to samo nadgrajevali skozi celo tekmo. Mislim, da smo danes vsi uživali v naši igri, tako navijači kot mi, ki smo se trudili na igrišču. Upam, da bo tak timski duh kot je bil danes prisoten še v nadaljnih tekmah. Čestitam fantom za spodbujanje in moštveno igro, gledalcem pa hvala za glasno navijanje.”

Tekmovalni vikend se je zaključil s tekmo mladincev, ki so doma gostili Litijo. Obe ekipi sta tekmo začeli borbeno ter izenačeno. Rezultat ob polčasu je znašal 33:35 za goste. V drugem polčasu pa so Medvoščani popustili in na koncu izgubili z rezultatom 59:75.