Tekme od petka 11.3. do ponedeljka 15.3.2016

DSC_0034_aV petek 11.3.2016 so s tekmami pričeli starejši pionirji, ki so se ob 19:15 uri pomerili v OŠ Hinko Smrekar proti Ljubljani. Tekmo so Medvoščani začeli neprepričljivo kar so nasprotniki dobro izkoristili, ob polčasu pa vodili z 9 točkami prednosti. V drugem polčasu so se Medvoščani malo bolj zbrali in z boljšo zadnjo četrtino na koncu tekmo dobili z rezultatom 71:76. Tekma, ki se jo mora hitro pozabiti, saj so v sezoni fantje pokazali, da znajo igrati že veliko boljšo in lepšo košarko.

Rezultati

Ekipa1/42/43/44/4Rezultat
Medvode U152214182276
Ljubljana2223151171

DSC_0032_1V nedeljo 13.3.2016 so v domači ŠD Medvode z 2. delom državnega prvenstva začeli še najmlajši pionirji U11. Najprej so se pomerili proti ekipi Radovljica. Fantje so igrali sproščeno in v košarki uživali. Rezultat na koncu je znašal 65:24 za Medvoščane. Drugo tekmo proti Ljubljani A pa so Medvoščani začeli z veliko nezbranostjo kar so nasprotniki lepo izkoristili in hitro s koši kaznovali napake domačinov. Na koncu so slavili igralci Ljubljane A z rezultatom 25:51, nov turnir pa bo že prihodnjo nedeljo 20.3.2016 v Radovljici.

Izjavi igralcev:

Mark NovakNovak M.: “Prvo tekmo smo igrali dobro vendar smo premalo poslušali trenerja. Nismo se pogovarjali zato smo dobili tudi veliko košev, a smo še zmeraj zmagali.
Drugo tekmo smo se ustrašili nasprotnikov. Nismo igrali obrambe, nismo poslušali trenerja in bili smo zmedeni. Zato smo tekmo izgubili, vendar če bi igrali tako kot znamo bi jih lahko premagali.”

Mesaric_DMesarič D.: “Prvo tekmo smo igrali dobro in smo zato zmagali. Drugo tekmo pa smo delali zelo veliko napak. Če bi se potrudili po svojih najboljših močeh bi bili zadovoljni in odšli z dvignjeno glavo. Mogoče bi lahko drugo tekmo tudi zmagali, če bi igrali kot ekipa.”

Rezultati

Radovljica976224
Medvode U11326131465

Rezultati

Ljubljana231031551
Medvode U111375025

DSC_00371_aV nedeljo 13.3.2016 popoldan pa so svojo zadnjo tekmo v letošnji sezoni odigrali še mladinci U19, ki so se tokrat odpravili na gostovanje v Mursko Soboto. Medvoščani so stik z domačini držali vse do 3. četrtine, ko so domačini ušli na razliko 18 točk. V zadnji četrtini so prednost še povečali in na koncu je rezultat na semaforju kazal 103:68.

Rezultati

Medvode U191823111668
Radenska Creativ Sobota20262433103

DSC_0001V ponedeljek 14.3.2016 so se na gostovanje v Cerklje na Gorenjskem odpravili kadeti U17. Tekmo so začeli željani zmage, vendar so že na samem začetku storili ogromno napak tako v napadu kot tudi v obrambi. Po prvi četrtini je bil rezultat 15:15. V drugi in tretji četrtini so domačini povedli in dvignili razliko na 13 točk. V zadnji četrtini pa so se Medvoščani uspeli zbrati, ter v zadnjih 2 minutah naredili preobrat in na koncu slavili z rezultatom 62:64. Velika zasluga za zmago gre igralcu U15 Gortnar Gašperju, ki je skrbel, da so Medvoščani držali stik z nasprotniki.