Mlajši pionirji U13 na domačem parketu v DP obakrat uspešni

DSC_0205V soboto, 26.09.2015 so mlajši pionirji doma pričakali prvi turnir v 2.SKL in njihove nasprotnike iz Komende in Ljubljane. Na prvi tekmi proti Komendi so po nekaj minutah igranja pokazali kdo je gospodar na domačem parketu in na koncu prišli do visoke zmage z rezultatom 76:11 in tako tudi do prve letošnje. Sledil je premor in po uri in pol še druga tekma, ki je bila precej težja kot je kazal končni semafor. Bilo je 52:38, vendar so se morali Medvodčani potruditi, da je ostalo pri temu, saj so med drugim vodili tudi za 29 točk.

1. turnir, 2. SKL – ŠD Medvode, Medvode
1. tekma turnirja:
KK Medvode : KK Komenda 76:11 (11:2, 30:0, 15:5, 20:4)
Strelci za KK Medvode: Založnik 4, Marinko 4, Burgar 2, Kokalj 20, Mravlje-Špilak 2, Hudi 4, Dolničar 14, Lukić 4, Martič 8, Poženel 2, Srabotič 8, Luštrik 2, Fujan 2, Debenec.

3. tekma turnirja:
KK Medvode : OKŠ Slovan 52:38 (16:4, 19:4, 13:11, 4:19)
Strelci za KK Medvode: Založnik 4, Marinko 13, Burgar, Kokalj 4, Mravlje-Špilak 4, Hudi 11, Dolničar 4, Lukić 2, Martič 4, Poženel, Srabotič 4, Luštrik, Fujan 2, Debenec.

Hudi_PIzjava kapetana ekipe Patrika Hudija:”Prva tekma se mi je zdela dokaj dobra. Bili smo suvereni, lahko bi imeli še boljšo obrambo. Druga tekma pa je bila odlična vse do konca tretje četrtine. Četrta četrtina, ki je bila porazna in če se ne bi potrudili, da bi zadržali vodstva, pa naj gre čim prej v pozabo.”

Fujan_TIzjava igralca Timoteja Fujana:”Na prvi tekmi proti Komendi se mi je zdela obramba v redu. Pri zaključkih smo bili sicer malo površni. Na drugi tekmi proti Slovanu nam v četrti četrtini ni šla obramba in prejeli smo več kot 8 točk, kot smo bili dogovorjeni.”

Izjava trenerja Roka Rupnika:”Najprej bi rad čestital fantom za osvojeni zmagi na prvem turnirju in tudi prvih dveh ligaških preizkušnjah v državnem prvenstvu. Na prvi tekmi smo pokazali dobro in nesebično igro, ki je hitro obrodila sadove. Predvsem smo z dobro obrambo prehajali v lahke protinapade in jih tudi uspešno realizirali. Na drugi tekmi, ki je bila precej težja kot kaže končni rezultat pa smo začeli odločno, zbrano in preudarno ter tako tudi hitro povedli. Posledično smo se v nadaljevanju lahko sprostili in do tretje četrtine povsem nadzirali potek tekme. V četrti četrtini je sledil nerazumljiv padec v igri, katerega so fantje iz nasprotne ekipe znali dobro izkoristiti in celo ogrozili naše vodstvo. K sreči smo še v pravem trenutku stopili skupaj kot ekipa in tekmo mirno pripeljali do konca sebi v prid in s tem dosegli še drugo zmago na turnirju. V igri imamo sicer nekaj osnovnih napak, ki so normalne za začetek sezone, vendar naš cilj je jasen. Iz treninga v trening in iz tekme v tekmo moramo napredovati in postati boljši. Hvala staršem in ostalim ljubiteljem medvoške košarke za spodbudo na tekmi!”

Rezultati

Ekipa1/42/43/44/4Rezultat
Komenda205411
Medvode U131130152076

Rezultati

Ekipa1/42/43/44/4Rezultat
OKŠ Slovan44111938
Medvode U13161913452