Mlajši pionirji U13 1. del DP končali brez poraza

DSC_0003V soboto, 7.11. so se mlajši pionirji U13 odpravili na gostovanje v Komendo. Na prvi tekmi so se pomerili proti ekipi Komende, kjer je bilo pri Medvoščaih videti nekaj treme. Fantje so v tekmo vstopili zelo megleno, kar se je močno odražalo pri samih zaključkih na koš. Zgrešili so ogromno “zicerjev”, vendar kljub temu ves čas držali prednost pred nasprotnikom. Na koncu so Medvoščani slavili z rezultatom 34 : 49.

Drugo tekmo so odigrali proti Iliriji. Tekmo so sicer bolje začeli, vendar nenatančnost metov iz prve tekme prenesli tudi na drugo tekmo. Vseeno so bili na igrišču močnejši in svojo prednost povečevali. Prikazali so veliko lepih potez in dokazali, da s pridnimi treningi pridejo tudi zmage. Končni rezultat je znašal 24 : 60 za Medvoščane.

S tem so mlajši pionirji U13 zaključili 1. del državnega prvenstva, sledi 14 dni počitka, nato pa fantje nadaljujejo z 2. delom.

Rezultati

Ekipa1/42/43/44/4Rezultat
Medvode U131017111149
Komenda9471434

Rezultati

Ekipa1/42/43/44/4Rezultat
Medvode U13152016960
Ilirija – Šentvid964524

Izjavi igralcev:

Hudi_PHudi Patrik: “1. tekma je bila odigrana z veliko napakami. Stran smo vrgli preveč žog. Veliko zgrešenih zicerjev smo imeli. V 2.tekmi smo popravili nekaj napak iz 1.tekme, ampak smo jih še vedno delali, vendar v manjši količini. 2. tekma mi je bila veliko bolj všeč saj smo se spodbujali, si pomagali in podajali.”

Mravlje_Spilak_TMravlje Špilak Timon: “Zdi se mi da smo bili dobri v obrambi. Mislim, da bi lahko zadeli kakšen zicer in dvokorak vec. Malo premalo smo vtekali pod koš. Igrali pa smo še kar dobro.”