Mladinci (U19) za las prekratki v Črnomlju

DSC_0040V nedeljo, 25.10.2015 so mladinci (U19) odigrali tekmo 5. kroga, 2. SKL za fante stare do 19 let in sicer odpotovali so na dolgo pot v Črnomelj. Začetek tekme je povsem pripadel gostom iz Medvod, ki so tekmo otvorili z delnim izidom 9:2. Prvo četrtino pa so dobili z 22:11. Sredi druge četrtine je počasi začela razlika padati, po tem, ko je bilo na koncu polčasa 29:38 za ekipo Medvod. Tudi v tretji četrtini Medvodčani niso igrali slabo, vendar nikakor niso morali ustaviti izjemnega kapetana Črnomeljčanov, ki je ekipi nasul 42 točk. V zadnji četrti četrtini je prišlo do izenačenja dobre tri minute in pol do konca tekme, kar pa je bilo tokrat dovolj za končni uspeh domačinov. Sreča je bila tokrat naklonjena KK Kolpa. Končni izid tekme pa je bil 63:59. S tem so mladinci Medvod prvič izgubili v letošnji sezoni in prekinili serijo štirih zaporednih zmag.

5. krog, 2. SKL mladinci –  OŠ Mirana Jarca, Črnomelj
KK Kolpa Črnomelj : KK Medvode 63:59 (11:22, 18:16, 18:15, 16:6)
Strelci za KK Medvode: Gortnar 3, Jenko, Bergant 2, Magušar 2, Kopač M. 2, Resnik 8, Slapar,  Lukšič 14, Martič 16, Peklaj 12, Kralj, Kopač A.

Jenko_FIzjava igralca Filipa Jenka:”Tekmo smo res sijajno začeli. V prvih nekaj minutah sploh nismo imeli zgrešenega meta iz igre pa tudi v obrambi smo dobro igrali. Z dobro igro smo nadaljevali še na začetku druge četrtine, a proti koncu prvega polčasa smo ze začeli padati in nasprotniku smo prelahko dovolili priključek. Še enkrat smo se dvignili proti koncu tretje četrtine, a večji del drugega polčasa smo odigrali slabo. Prednosti več kot 15 točk ne bi smeli zapraviti, a vsi smo se potrudili po najboljših močeh, na koncu pa nam je tokrat zmanjkalo malo tudi športne sreče.

Izjava trenerja Roka Rupnika:”Na današnjem, pričakovano težkem gostovanju v Črnomlju in dolgi poti smo žal izgubili ob izdihljajih tekme ter tako prekinili niz neporaženosti. Nasprotniki so bili enostavno bolj zbrani in natančni pri metih ter povsem zasluženo slavili, za kar jim tudi čestitam. Na splošno gledano pa moram čestitati tudi moji ekipi, ki je bila, še posebej v prvi četrtini, odlična in imela izredno dobro ter vidno napredno igro z veliko gibanja in raznovrstnosti. Smo sigurno na pravi poti! Čim prej moramo dvigniti glave in iti naprej – novim izzivom naproti! Hvala staršem za prevoz in vzpodbudo!

Rezultati

Ekipa1/42/43/44/4Rezultat
Medvode U19221615659
Kolpa1118181663