Kadeti (U17) 1. del DP končali s porazom

DSC_0005V soboto, 24.10.2015 so kadeti v 6. krogu prvega dela tekmovanja, 2. SKL za kadete doma pričakali ekipo Helios Domžal B. V športni dvorani Medvode smo bili priča velikim nihanjem v igri domače ekipe. Najprej smo videli izenačen začetek. Gostje so se do konca prve četrtine uspeli odlepiti in povečevati svoje vodstvo do 16:27 na koncu prve četrtine. Zatem so domačini stopili skupaj in nekoliko zmanjšali razliko, ko je bilo 26:33, a Domžalčanov to ni zaustavilo, saj so odšli na odmor s 23-imi točkami razlike (30:53). Nadaljevanje tekme je delovalo bolj kot ne zaključna formalnost dvoboja, saj je bila razlika gostov neulovljiva. Na tekmi si je roko poškodoval Domen Kalčič. Tako je bil na koncu tekme rezultat 64:97 za goste iz Domžal. S tem so kadeti zaključili prvi del tekmovanja v 2. SKL, katerega so končali na 3. mestu v skupini s četrtim zaporednim porazom.

6 krog, 2. SKL za kadete – ŠD Medvode, Medvode
KK Medvode : Helios Domžale B 64:97 (16:27, 14:26, 18:22, 16:22)
Strelci za KK Medvode: Magušar 7, Kopač A., Resnik 4, Slapar 6, Lukšič 29, Marn, Peklaj 11, Mažek N., Kalčič 2, Kralj, Bergant 5, Grošelj

Peklaj_jIzjava igralca Jaka Peklaja:”V tekmo smo vstopili dokaj motivirano in s tem se je pokazala tudi naša borbenost v prvi četrtini. Potem nam je tempo igre padel, v obrambi smo bili zasanjani, prav tako pa v napadu. V drugem polčasu smo se poizkušali hitro priključiti nasprotniku, ampak to ni uspelo, kljub temu, da smo se borili. Pohvalil bi navijače in moje soigralce.

Izjava trenerja Roka Rupnika:”Z današnjo tekmo smo zaključili prvi ciklus tekmovanja, ki z vidika končnega izkupička in četrtim zaporednim porazom ni in ne more biti ravno v ponos klubu za katerega se borimo. Moja ekipa je danes sicer odigrala po svojih najboljših močeh in to je pokazatelj našega trenutnega in obenem realnega stanja. V kolikor želimo postati v drugem delu tekmovanja boljša ekipa in še bolj napredovati, bomo morali biti bolj dovzetni, zavzeti in še bolj trdo garati na treningih ter se marsičemu odreči oziroma prilagoditi. Trud, želja in trdo delo so namreč venomer dobro poplačani. Čestital bi ekipi Domžal, ki nam je z lepo in všečno igro nasula 97 točk. Publiki pa hvala za vzpodbudo in obisk na tekmi. Ob tej priliki bi rad čestital tudi članski ekipi za prvenec in dobro otvoritev sezone!

Rezultati

Ekipa1/42/43/44/4Rezultat
Helios Domžale B2726222297
Medvode U171614181664