Kadeti 2. del DP začeli s porazom

V soboto, 7.11.2015 so kadeti U17 doma odigrali 1. tekmo 2. dela državnega prvenstva, tokratni nasprotnik je bila ekipa Slovan B. Fantje so tekmo začeli megleno, brez prave borbe, vendar vseeno držali stik z Slovanom. Na polčas so gosti odšli z razliko 4 točk. V 2. polčasu so se naši kadeti bolj borili, vendar zgrešili ogromno “zicerjev” ter prostih metov. Minuto pred koncem je bila razlika 2 točki, vendar so jo gostje uspeli dvigniti na končnih 9 točk razlike. Veliko pove podatek o prostih metih medvoščanov, saj so jih metali 19:37. Končni rezultat je znašal 52:61. Fantje so se preveč zanašali na met, ki resnično ni stekel, ter premalo igrali v prodore, kjer so imeli nasprotniki velike težave z osebnimi napakami.

Izjavi igralcev:

Peklaj_j

Peklaj Jaka: “V današnjo tekmo smo vstopili zmedeno in prepričani, da so lahki nasprotniki. Nismo izkoriščali veliko število njihovih osebnih napak, ter puščali smo jih prelahko do koša. Enostavno nam ni stekel napad, videlo se je tudi, da nismo igrali motivirano in z željo po zmagi.”

Resnik_C

Resnik Črt: “Tekmo smo začeli premalo agresivno in jim dovolili preveč prodorov, v napadu nam ni stekel met in nismo dovolj zapirali. Dobro obrambo smo začeli igrati šele v zadnji četrtini in na račun tega ukradli nekaj žog, vendar to ni bilo dovolj za zmago.”

Rezultati

Ekipa1/42/43/44/4Rezultat
Slovan B1416161561
Medvode U171214161052

Strelci za Medvode: Magušar 2, Peklaj 11, Maček Ž, 1, Gortnar 5, Lukšič 14, Resnik 10, Bergant 9.